Vishay/Vitramon VJ0603D510JXBAJ
VJ0603D510JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510JXBAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D510JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D510JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510JXBAJ
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 25MSPS LN 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25 F 18 " YEL M7 A174 datasheet.pdf