Vishay/Vitramon VJ0603D510JXCAC
VJ0603D510JXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510JXCAC
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510JXCAC.pdf
Availability of VJ0603D510JXCAC
QUANTITY
VJ0603D510JXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510JXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510JXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510JXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510JXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510JXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D510JXCAC
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR NEON CLEAR PANEL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf