Vishay/Vitramon VJ0603D510KXBAP
VJ0603D510KXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510KXBAP
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510KXBAP.pdf
Availability of VJ0603D510KXBAP
QUANTITY
VJ0603D510KXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510KXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510KXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510KXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510KXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510KXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D510KXBAP
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 28SSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 3.8KHZ PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM DO204AL datasheet.pdf
TXRX 4BIT DUAL 3STATE 16DHVQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SC 3.81/20/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf