Vishay/Vitramon VJ0603D510MXAAJ
VJ0603D510MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510MXAAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510MXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D510MXAAJ
QUANTITY
VJ0603D510MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510MXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510MXAAJ
MOSFET N-CH 60V 18A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 4600UF 450V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 11A SLD TERM datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FRNT PNL 6U 6HP TYP 2 EXTRCT HDL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 6.5A POWERFLAT datasheet.pdf