Vishay/Vitramon VJ0603D510MXBAP
VJ0603D510MXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510MXBAP
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510MXBAP.pdf
Availability of VJ0603D510MXBAP
QUANTITY
VJ0603D510MXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510MXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510MXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510MXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510MXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510MXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D510MXBAP
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0603 datasheet.pdf
IC COMPARATOR VOLT 16-DIP datasheet.pdf
IC SSR HISIDE QUAD POWERSO10 datasheet.pdf
XBEE PRO RS232 RPSMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL WTR 2.5 GREY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
09P MTA156 HDR W/LCK W/O#2 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf