Vishay/Vitramon VJ0603D510MXXAJ
VJ0603D510MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510MXXAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510MXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D510MXXAJ
QUANTITY
VJ0603D510MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510MXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510MXXAJ
D-SUB CABLE - MMU37K/MC37M/X datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
AMPLIFIER NPN SINGL-FUNCTN 24VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.8A 28.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf