Vishay/Vitramon VJ0603D560JXCAJ
VJ0603D560JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D560JXCAJ
Brief Description
CAP CER 56PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D560JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D560JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D560JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D560JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D560JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D560JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D560JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D560JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D560JXCAJ
DSUB CABLE - CFP09G/AE09M/X datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
8200UF 100V 51X92 85C ST datasheet.pdf