Vishay/Vitramon VJ0603D5R1CLAAJ
VJ0603D5R1CLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1CLAAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1CLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R1CLAAJ
QUANTITY
VJ0603D5R1CLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1CLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1CLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1CLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1CLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1CLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R1CLAAJ
OSC XO 12.352MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 1170A DO200AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 4KHZ 20MM datasheet.pdf