Vishay/Vitramon VJ0603D5R1CLCAJ
VJ0603D5R1CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1CLCAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1CLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R1CLCAJ
QUANTITY
VJ0603D5R1CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1CLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R1CLCAJ
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 8-QFN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 10 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
BATTERY CONTACT NEGATIVE SMD datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf