Vishay/Vitramon VJ0603D5R1DLBAP
VJ0603D5R1DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1DLBAP
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1DLBAP.pdf
Availability of VJ0603D5R1DLBAP
QUANTITY
VJ0603D5R1DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1DLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1DLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D5R1DLBAP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 33000UH datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROLL VINYL ESD 3'X50' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 2W DO204AL datasheet.pdf