Vishay/Vitramon VJ0603D5R6CXXAC
VJ0603D5R6CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R6CXXAC
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R6CXXAC.pdf
Availability of VJ0603D5R6CXXAC
QUANTITY
VJ0603D5R6CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R6CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R6CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R6CXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R6CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R6CXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D5R6CXXAC
IC 16-BIT D/A CONVERTER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184PS PCI64 .05 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
SOCKET MINI BANANA PNL MNT WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf