Vishay/Vitramon VJ0603D5R6DLCAP
VJ0603D5R6DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R6DLCAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R6DLCAP.pdf
Availability of VJ0603D5R6DLCAP
QUANTITY
VJ0603D5R6DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R6DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R6DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R6DLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R6DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R6DLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D5R6DLCAP
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK MOD 20-14AWG T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MINI MI II 7POS W/CLIP ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 70A datasheet.pdf
DIODE SW 1A 50V DO-214AC datasheet.pdf