Vishay/Vitramon VJ0603D620FLAAJ
VJ0603D620FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620FLAAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620FLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D620FLAAJ
QUANTITY
VJ0603D620FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620FLAAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620FLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D620FLAAJ
CAP CER 27PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IRON STAND W/BRASS CURLS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 36POS R/A TIN TAB datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf