Vishay/Vitramon VJ0603D620FLAAT
VJ0603D620FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620FLAAT
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620FLAAT.pdf
Availability of VJ0603D620FLAAT
QUANTITY
VJ0603D620FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620FLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620FLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D620FLAAT
CONN RECEPT 3POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
DIE SET (2) #8 (190472090) datasheet.pdf
RELAY REED 3PST 500MA 12V datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf