Vishay/Vitramon VJ0603D620FXCAR
VJ0603D620FXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620FXCAR
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620FXCAR.pdf
Availability of VJ0603D620FXCAR
QUANTITY
VJ0603D620FXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620FXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620FXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620FXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620FXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620FXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D620FXCAR
RES 750K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1-1/4" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP1215AADAPG datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK PLUG IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
9POS F PC WATER RES 4-40 datasheet.pdf