Vishay/Vitramon VJ0603D620GLAAJ
VJ0603D620GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620GLAAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D620GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D620GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)