Vishay/Vitramon VJ0603D620JLCAT
VJ0603D620JLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620JLCAT
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620JLCAT.pdf
Availability of VJ0603D620JLCAT
QUANTITY
VJ0603D620JLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620JLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620JLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620JLCAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620JLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620JLCAT Details Description
Related parts for VJ0603D620JLCAT
WIRE MARKER B/W .05-.12"250PC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3.98A 62 MOHM TH datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf