Vishay/Vitramon VJ0603D620KLBAT
VJ0603D620KLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620KLBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 62PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620KLBAT.pdf
Availability of VJ0603D620KLBAT
QUANTITY
VJ0603D620KLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620KLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620KLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620KLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620KLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620KLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D620KLBAT
IC DRVR SER INK ISO9141 14-SOIC datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 400 BGA datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP TRIM 1-15PF 2KV CHASS MNT datasheet.pdf
512MB LPDDR2 X32 400MHZ datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
FO C/A LC YEL ST XG AQU datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf