Vishay/Vitramon VJ0603D680FXCAR
VJ0603D680FXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680FXCAR
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680FXCAR.pdf
Availability of VJ0603D680FXCAR
QUANTITY
VJ0603D680FXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680FXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680FXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680FXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680FXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680FXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D680FXCAR
IDC CABLE - MCE20K/MC20M/X datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 565MA 600 MOHM datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 4A QC 2POS PNL datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 2.5X2.0 CRYSTAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT M12 datasheet.pdf