Vishay/Vitramon VJ0603D680KLAAR
VJ0603D680KLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680KLAAR
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680KLAAR.pdf
Availability of VJ0603D680KLAAR
QUANTITY
VJ0603D680KLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680KLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680KLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680KLAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680KLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680KLAAR Details Description
Related parts for VJ0603D680KLAAR
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4V 130MA SOT-23 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 10% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 48A 1.38 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 125 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 MOD RJ45 PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf