Vishay/Vitramon VJ0603D680KLXAJ
VJ0603D680KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680KLXAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D680KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D680KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D680KLXAJ
CONN PIN MINI COAXI RG/U CABLE datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 390 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF GEN I²C 32TQFN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
MS26500 2#16 1#2 SHIE SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.5W SMA datasheet.pdf