Vishay/Vitramon VJ0603D680KLXAR
VJ0603D680KLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680KLXAR
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680KLXAR.pdf
Availability of VJ0603D680KLXAR
QUANTITY
VJ0603D680KLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680KLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680KLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)