Vishay/Vitramon VJ0603D680MLXAR
VJ0603D680MLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680MLXAR
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680MLXAR.pdf
Availability of VJ0603D680MLXAR
QUANTITY
VJ0603D680MLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680MLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680MLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680MLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680MLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680MLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D680MLXAR
BATTERY LITHIUM 3.6V D datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-5V 200MA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 16"W datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
6P + PE MALE INSERT 16A 500V/UL datasheet.pdf