Vishay/Vitramon VJ0603D6R2BXXAJ
VJ0603D6R2BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R2BXXAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R2BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D6R2BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D6R2BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R2BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R2BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R2BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R2BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R2BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D6R2BXXAJ
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 8-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CBS DUAL LOCK ARROW/TEARDR 9/16" datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf