Vishay/Vitramon VJ0603D6R2CXCAP
VJ0603D6R2CXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R2CXCAP
Brief Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R2CXCAP.pdf
Availability of VJ0603D6R2CXCAP
QUANTITY
VJ0603D6R2CXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R2CXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R2CXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R2CXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R2CXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R2CXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D6R2CXCAP
CONN SPRING 51POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.9A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80 datasheet.pdf