Vishay/Vitramon VJ0603D6R8CXXAJ
VJ0603D6R8CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8CXXAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8CXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D6R8CXXAJ
QUANTITY
VJ0603D6R8CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8CXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8CXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D6R8CXXAJ
SCR CC 2SCR 1600V 70A ADD-A-PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DAC NANO 12BIT QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CBL 21PS 0.5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CBL 1COND 24AWG 3500V SLAT 1000' datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
LED MODULE 13W 2700K CCT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf