Vishay/Vitramon VJ0603D6R8DXCAP
VJ0603D6R8DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8DXCAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8DXCAP.pdf
Availability of VJ0603D6R8DXCAP
QUANTITY
VJ0603D6R8DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8DXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8DXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D6R8DXCAP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SC70-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 36A PLUS220-SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MICRO 100C S 3" YEL JACKP NI datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
17W2 M PC 20A PWR 4-40 SPCR/CL datasheet.pdf