Vishay/Vitramon VJ0603D750FLBAT
VJ0603D750FLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750FLBAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750FLBAT.pdf
Availability of VJ0603D750FLBAT
QUANTITY
VJ0603D750FLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750FLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750FLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750FLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750FLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750FLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D750FLBAT
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 6A datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 806K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.4UH 16A 4.97 MOHM datasheet.pdf
A4EG-OP1 datasheet.pdf
IC 8BIT BUS SWITCH 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf