Vishay/Vitramon VJ0603D750GLXAJ
VJ0603D750GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750GLXAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750GLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D750GLXAJ
QUANTITY
VJ0603D750GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750GLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D750GLXAJ
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 40.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
15POS DIE CAST R/A ENTRY datasheet.pdf