Vishay/Vitramon VJ0603D750GXXAT
VJ0603D750GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750GXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750GXXAT.pdf
Availability of VJ0603D750GXXAT
QUANTITY
VJ0603D750GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750GXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750GXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D750GXXAT
RES ARRAY 7 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf