Vishay/Vitramon VJ0603D750JLXAR
VJ0603D750JLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JLXAR
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JLXAR.pdf
Availability of VJ0603D750JLXAR
QUANTITY
VJ0603D750JLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)