Vishay/Vitramon VJ0603D750JXBAT
VJ0603D750JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JXBAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JXBAT.pdf
Availability of VJ0603D750JXBAT
QUANTITY
VJ0603D750JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750JXBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750JXBAT Details Description
Related parts for VJ0603D750JXBAT
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 10-BIT SERIAL D/A 8VSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
LIGHT PIPE BRIGHT SGL VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP KIT FILTER/LENS RD,GN,AMB,BL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf