Vishay/Vitramon VJ0603D750JXCAT
VJ0603D750JXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JXCAT
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JXCAT.pdf
Availability of VJ0603D750JXCAT
QUANTITY
VJ0603D750JXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)