Vishay/Vitramon VJ0603D7R5CLBAP
VJ0603D7R5CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D7R5CLBAP
Brief Description
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D7R5CLBAP.pdf
Availability of VJ0603D7R5CLBAP
QUANTITY
VJ0603D7R5CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D7R5CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D7R5CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D7R5CLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D7R5CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D7R5CLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D7R5CLBAP
FIXED IND 3.9UH 5.6A 8.5 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 16-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 1000V TO-94 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf