Vishay/Vitramon VJ0603D820FLXAT
VJ0603D820FLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820FLXAT
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820FLXAT.pdf
Availability of VJ0603D820FLXAT
QUANTITY
VJ0603D820FLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820FLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820FLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820FLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820FLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820FLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D820FLXAT
FERRULE INS VNL AWG1 BL 1 1/8" datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR64H/AE64M/HPL64H datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL W/SPI 8DIP datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
28 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf