Vishay/Vitramon VJ0603D820FXAAT
VJ0603D820FXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820FXAAT
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820FXAAT.pdf
Availability of VJ0603D820FXAAT
QUANTITY
VJ0603D820FXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820FXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820FXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820FXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820FXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820FXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D820FXAAT
CONN RECEPT 2POS 3MM SINGLE ROW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 42V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 190MA 4.86 OHM datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf