Vishay/Vitramon VJ0603D820GXCAR
VJ0603D820GXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820GXCAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820GXCAR.pdf
Availability of VJ0603D820GXCAR
QUANTITY
VJ0603D820GXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820GXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820GXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820GXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820GXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820GXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D820GXCAR
CONN PLUG 15POS MINI-UMNL RED datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN +/-05VOU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 4" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG,RA-WIRE 1.5M datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
TERM SPLICE 3" datasheet.pdf