Vishay/Vitramon VJ0603D820KLBAJ
VJ0603D820KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820KLBAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820KLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D820KLBAJ
QUANTITY
VJ0603D820KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820KLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D820KLBAJ
CAP CER 0.82UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 12POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf