Vishay/Vitramon VJ0603D820MXCAT
VJ0603D820MXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820MXCAT
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820MXCAT.pdf
Availability of VJ0603D820MXCAT
QUANTITY
VJ0603D820MXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820MXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820MXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820MXCAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820MXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820MXCAT Details Description
Related parts for VJ0603D820MXCAT
HOOK&LOOP TAKTY .75"50# ORN 75' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DIFF 16-LFCSP datasheet.pdf
CONN DIN 8POS FEMALE PCB RT ANG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CABLE ASSY 12" RP SMA MALE-FEM datasheet.pdf
RUBBER SLEEVE FOR 50 POS HOOD datasheet.pdf