Vishay/Vitramon VJ0603D8R2BXXAJ
VJ0603D8R2BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D8R2BXXAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D8R2BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D8R2BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D8R2BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D8R2BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D8R2BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)