Vishay/Vitramon VJ0603D8R2CLXAC
VJ0603D8R2CLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D8R2CLXAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D8R2CLXAC.pdf
Availability of VJ0603D8R2CLXAC
QUANTITY
VJ0603D8R2CLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D8R2CLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D8R2CLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D8R2CLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D8R2CLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D8R2CLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D8R2CLXAC
IDC CABLE - CPC26S/AE26G/CPC26S datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN BOOT RCPT FLG .250 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 20MSPS 48-QFN datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf