Vishay/Vitramon VJ0603D8R2DLXAC
VJ0603D8R2DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D8R2DLXAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D8R2DLXAC.pdf
Availability of VJ0603D8R2DLXAC
QUANTITY
VJ0603D8R2DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D8R2DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D8R2DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D8R2DLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D8R2DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D8R2DLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D8R2DLXAC
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
PELTIR ET19,35,F1N,0612,11,W2.25 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf