Vishay/Vitramon VJ0603D8R2DXPAC
VJ0603D8R2DXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D8R2DXPAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D8R2DXPAC.pdf
Availability of VJ0603D8R2DXPAC
QUANTITY
VJ0603D8R2DXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D8R2DXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D8R2DXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D8R2DXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D8R2DXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D8R2DXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D8R2DXPAC
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
WIRE SADDLE MICRO TEARDR .11" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
RES 523K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf