Vishay/Vitramon VJ0603D910FLXAT
VJ0603D910FLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910FLXAT
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910FLXAT.pdf
Availability of VJ0603D910FLXAT
QUANTITY
VJ0603D910FLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910FLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910FLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910FLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910FLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910FLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D910FLXAT
FIXED IND 89.5UH 2.8A 108 MOHM datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 34POS M-M 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT MGMT CTRLR 48TQFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf