Vishay/Vitramon VJ0603D910GLXAR
VJ0603D910GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910GLXAR
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D910GLXAR
QUANTITY
VJ0603D910GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D910GLXAR
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf