Vishay/Vitramon VJ0603D910JXXAJ
VJ0603D910JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910JXXAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D910JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D910JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D910JXXAJ
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 29MM datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf