Vishay/Vitramon VJ0603D910KLBAT
VJ0603D910KLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910KLBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 91PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910KLBAT.pdf
Availability of VJ0603D910KLBAT
QUANTITY
VJ0603D910KLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910KLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910KLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910KLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910KLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910KLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D910KLBAT
RES 4.0 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-250 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
SLZF 5.08/10/180FI SN OR BX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf