Vishay/Vitramon VJ0603D910KXCAJ
VJ0603D910KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910KXCAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D910KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D910KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D910KXCAJ
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf