Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BLBAP
VJ0603D9R1BLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BLBAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BLBAP.pdf
Availability of VJ0603D9R1BLBAP
QUANTITY
VJ0603D9R1BLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BLBAP
SWABS FOAM TIPS 6 3/4" LONG 1=50 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 100MW VMD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4KX9 25NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.84K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf