Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BLPAJ
VJ0603D9R1BLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BLPAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D9R1BLPAJ
QUANTITY
VJ0603D9R1BLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BLPAJ
IC DAC 8BIT MULT HS MONO 16SOIC datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.6A 175 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 224VC SOD57 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf